Znikajaca iskra

Naprawianie usterek, pytania, rady, poradniki
ODPOWIEDZ
Merriko92
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2018, o 22:16

Znikajaca iskra

Post autor: Merriko92 »

Witam ! W moim suzi drz 400s 2003rok. Padlo mi ladowanie, co sie okazalo ze cewki maja przejscie do masy, gdzie motocykl.po naladowaniu akumulatora odpalal do samego końca. A wiec kupilen nowy zapewne chiński stator taki za 360zl. Po montazu motor okazalo sie ze motor nie odpala. Iskrownik z nowym statorem mial.slabszy magnes od mojego.orginalu a więc przylutowalem moj stary oryginał na ktorym chodzil do samego.konca i motocykl dalej nie.odpala
Merriko92
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2018, o 22:16

Re: Znikajaca iskra

Post autor: Merriko92 »

Sam iskrownik.nie.ma zadnej regulacji, tyle co tam odrobinke w okraglym otworze na srubke. Poczatkowo.iskry.nie.było.wgl ani.jak silnik.krecilem.recznie ani.z rozrusznika. Poprawilem czujnik wkladaja.plaski.srubokret miedzy kape.a czujnik i dopiero.dokrecajac go, gdzie naprawde sa to przesuniecia moze na wlos bo owy czujnik nie przewiduje regulacji. Osiegnelem dzieki temu normalna iskre przy obracaniu kluczem walu i podczas rozruchu z rozrusznika. Ale gdy wykrece swiece i krece rozrusznikiem bez niej przez co.silnik sie kreci.ciut szybciej bo niema kompresji to juz gubi ta iskre. I to samo.sie dzieje podajrze przy rozruchu bo.juz silnik.chce zlapac.i nie moze i tak w kółko. Moze ktos mnie.czyms oswieci bo zglupieje z tym gratem. Dodam ze różne swiece sprawdzalem, cewka, fajka, przewod wn wszystko wedle serwisowego jest git.
ODPOWIEDZ