Stuki w silniku-wróżenie

Naprawianie usterek, pytania, rady, poradniki
ODPOWIEDZ
Emikel
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2016, o 18:39
Motocykl: Suzuki Drz 400 Sm
Lokalizacja: Lubelskie

Stuki w silniku-wróżenie

Post autor: Emikel »

Witam, od jakiegoś czasu moja Drz zaczęła wydawać dziwne metaliczne pukanie z silnika. Martwię się trochę że to wał Ale po pierwsze 3 tysiące temu gdy zmieniałem cylinder z tłokiem wal nie miał żadnych luzów A po drugie po przesłuchaniu całego silnika stetoskopem wydaje mi się że stuki dochodzą z okolic sprzęgła. To teraz pytanko. Co tam może tak dzwonić? Dodam że sprzęgło już ewidentnie nie domaga bo jak ostrzej jej dam czuje się jak na skuterze, obroty rosną A prędkość potrzebuje chwilkę aby to zrozumieć. Może ktoś miał podobne dźwięki i wie co to może być? :?: A jak nie to chociaż dajcie mi propozycje co by tam tak mogło dzwonić żebym przy rozbiórce na pewno wszystko sprawdził i czy to może być groźne bo nie wiem czy jeździć można. Dodam tylko że ten dźwięk nie jest jakiś bardzo głośny.
Awatar użytkownika
rgl
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2016, o 18:35
Motocykl: RMX 450Z, DR-Z400SM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w silniku-wróżenie

Post autor: rgl »

http://www.dr-z.pl/viewtopic.php?f=19&t ... 100#p33815" target="_blank

może to samo co koledze :D
rumcyk97
Posty: 85
Rejestracja: 19 maja 2016, o 15:41
Motocykl: DRZ 400sm/xr 50sm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Stuki w silniku-wróżenie

Post autor: rumcyk97 »

Jak po zmianie cylindra to możliwe że korba. Większa kompresja i tak się dzieje. U mnie dokładnie ta sama historia. Jak wszytko chodzi teraz to zmieniasz korbę i łożyska na wale. I latasz dalej, póki góra nie jest ruszona.
Patrz filmik u mnie

https://youtu.be/tOtXmgBRtsc" target="_blank
Emikel
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2016, o 18:39
Motocykl: Suzuki Drz 400 Sm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Stuki w silniku-wróżenie

Post autor: Emikel »

No dźwięk całkiem bardzo podobny tylko u mnie cichszy. Ile Ci wyszło zrobienie tego razem z uszczelkami itd
rumcyk97
Posty: 85
Rejestracja: 19 maja 2016, o 15:41
Motocykl: DRZ 400sm/xr 50sm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Stuki w silniku-wróżenie

Post autor: rumcyk97 »

To jak dźwięk bardzo podobny to nawet się nie zastanawiaj tylko rozbieraj bo szkoda góry silnika. Ceny części jak w necie, w zależności co tam sobie założysz, a robotę całą samemu. Także jedynie części jeśli chodzi o koszt.
Emikel
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2016, o 18:39
Motocykl: Suzuki Drz 400 Sm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Stuki w silniku-wróżenie

Post autor: Emikel »

Mieliście rację, korba. Wymieniłem na Proxa, łożyska walu też bo były już były na dojechaniu I wszystko pięknie chodzi chodzi
rumcyk97
Posty: 85
Rejestracja: 19 maja 2016, o 15:41
Motocykl: DRZ 400sm/xr 50sm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Stuki w silniku-wróżenie

Post autor: rumcyk97 »

Sam robiłeś czy u kogoś? Jaki koszt?
ODPOWIEDZ